Blog

Ślub w plenerze – jak pokonać przeszkody stawiane przez USC

Coraz popularniejszą formą zawarcia związku małżeńskiego staje się ślub w plenerze. W Polsce niestety nie ma w tej kwestii jeszcze zbyt dużej dowolności. Chociaż Urząd Stanu Cywilnego dopuszcza taką ceremonię, to jest ona obwarowana szeregiem wymogów, których spełnienie nie zawsze jest zgodne z oczekiwaniami i planami Pary Młodej. Proponujemy zatem rozwiązanie, które pozwoli, aby Wasza ceremonia ślubna w plenerze odzwierciedlała marzenia związane z tym najpiękniejszym w życiu dniem.

Więcej…

Ślub bez urzędnika, czyli jak stworzyć osobistą ceremonię

Kiedy Para Młoda chce zdecydować się na ślub bez urzędnika, wiele osób zastanawia się, jaka jest wobec tego alternatywa. Zakochani, którzy podejmują taki krok, często marzą o emocjonalnej ceremonii, która będzie niezwykle wzruszającym i zapadającym w pamięć momentem. Niestety ślub w urzędzie stanu cywilnego skupia się głównie na formalnej stronie tego wydarzenia, zaś ślub kościelny często nie pokrywa się z przekonaniami wyznawanymi przez Parę. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ceremonia humanistyczna. Pozwala ona wyprawić ślub poza urzędem, bez jakichkolwiek ograniczeń związanych z formą oraz miejscem uroczystości.

Więcej…

Ślub bez mszy – czy to możliwe?

Istnieje wiele Par, które marzą o pięknym, wyjątkowym ślubie, jednak ze względu na to, że nie wyznają żadnej religii, nie chcą decydować się na ślub kościelny. Ślub cywilny zaś to bardzo formalne wydarzenie, które dla wielu zakochanych wydaje się być pozbawione elementów, czyniących ten wyjątkowy dzień tak wzruszającym i niezapomnianym. Jak zorganizować ślub bez mszy oraz na czym dokładnie polega takie wydarzenie? W niniejszym artykule udzielimy odpowiedzi na to pytanie.

Więcej…

Ślub dla ateistów – mamy dla Was rozwiązanie!

Osoby, które nie utożsamiają się z żadną religią często borykają się z dylematem – z jednej strony pragną niezwykle emocjonalnej uroczystości ślubnej, ale z powodu swoich przekonań nie biorą pod uwagę ślubu kościelnego. Z drugiej strony ślub cywilny nie spełnia ich oczekiwań, ponieważ jest bardzo formalny w swoich założeniach, przez co odbiera dużą część romantyzmu oraz głębi przeżyć temu niezwykle ważnemu wydarzeniu. Czy istnieje coś takiego, jak ślub dla ateistów? Podpowiadamy, jak się do niego przygotować oraz na czym dokładnie polega tego typu ceremonia.

Więcej…

Ślub bez skutków cywilnych – jak go zorganizować?

Istnieje wiele powodów, dla których Para może chcieć podjąć decyzję o zawarciu małżeństwa bez pośrednictwa kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Ślub bez skutków cywilnych byłby doskonałym rozwiązaniem, jednak czy w Polsce można zorganizować taką uroczystość? Odpowiedzią na to pytanie jest ślub humanistyczny – ceremonia, która pozwala zawrzeć małżeństwo bez ślubu cywilnego, będąca niezwykle osobistym przeżyciem. W dalszej części tekstu wyjaśnimy, na czym dokładnie polega ślub humanistyczny i jak się do niego przygotować.

Więcej…

Ślub symboliczny – co to takiego?

Określenie ślub symboliczny to nic innego, jak inna nazwa ślubu humanistycznego. Jest ona popularna ze względu na podkreślenie faktu, że ceremonia humanistyczna nie ma mocy prawnej i tym samym jej przebieg ma charakter czysto symboliczny. Nie należy jednak umniejszać jego znaczeniu, ponieważ dla składającej przysięgi Pary Młodej oraz gości biorących udział w uroczystości jest to emocjonalne przeżycie, które często znaczy dla zakochanych dużo więcej, niż wzięty dla formalności ślub cywilny.

Więcej…

Ślub humanistyczny a prawo

Pierwszą kwestią, jaką wiele osób porusza słysząc o ceremonii symbolicznej, jest pytanie o relację ślub humanistyczny a prawo. Otóż ślub humanistyczny nie niesie za sobą skutków cywilnych, co oznacza, że jest tym samym, czym niegdyś ślub kościelny przed wprowadzeniem konkordatu. To akt ważnym społecznie, nie tylko dla ślubującej Pary Młodej, ale także dla zaproszonych gości, którzy są świadkami złożonej przysięgi.

Więcej…

Ślub humanistyczny – scenariusz

Nasze zadanie to przede wszystkim idealnie przygotowany ślub humanistyczny. Scenariusz tego wydarzenia jest więc niezbędny, aby ceremonia przebiegła zgodnie z planem. Jakie elementy może on zawierać? Scenariusz ślubu humanistycznego zazwyczaj przygotowujemy w oparciu o historię Pary Młodej. Prezentuje opowieść o tym, jak zakochani poznali się, jakie łączą ich pasje, w czym są do siebie podobni oraz czym się różnią. Jest to niezwykle angażująca i wzruszająca opowieść, często zawiera też cytaty oraz fragmenty poezji lub prozy wybrane przez Parę.
Więcej…