zdjęcie - ceremonia powitania dziecka

Ceremonia powitania dziecka

Nazywana również ceremonią nadania imienia lub dedykacji, jest wyjątkową uroczystością, która pozwoli uczcić pojawienie się nowego członka rodziny. Ceremonia powitania dziecka to doskonała alternatywa dla rodziców niezwiązanych z żadną religią, którzy pragną uszanować indywidualność nowej istoty, która przyszła na świat. Specjalizujemy się w organizacji tego typu uroczystości i zgodnie z życzeniem rodziców przygotowujemy scenariusz wydarzenia w oparciu o szczegółowe ustalenia.

Czym dokładnie jest ceremonia powitania dziecka?

Jest to uroczystość, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ceremonia powitania dziecka pozwala świętować wspólnie z rodziną narodziny maluszka, co połączone jest z oficjalnym przywitaniem go w gronie najbliższych, składaniem mu życzeń oraz przede wszystkim – nadaniem mu wybranego imienia. Często rodzice decydują się nie ujawniać go aż do momentu wyprawienia uroczystości, co czyni ją jeszcze bardziej podniosłą oraz zaskakującą dla członków rodziny.

Jak wygląda scenariusz takiego wydarzenia?

Ceremonia powitania dziecka to wyjątkowa uroczystość, dlatego w ścisłej współpracy z rodzicami przygotowujemy jej spersonalizowany scenariusz. Na początku uzasadniony zostaje wybór imienia oraz deklarowane są wartości, zgodnie z którymi rodzice pragną wychować swojego potomka. Wybrani zostają również Życiowi Opiekunowie, których rolą jest wspomaganie rodziców w wychowaniu dziecka oraz opieka nad nim w razie nieprzewidzianych wydarzeń. Ceremonia powitania dziecka może zawierać w swoim scenariuszu również wybrane przez rodziców cytaty i fragmenty utworów literackich.