Ślub bez urzędnika, czyli jak stworzyć osobistą ceremonię

Kiedy Para Młoda chce zdecydować się na ślub bez urzędnika, wiele osób zastanawia się, jaka jest wobec tego alternatywa. Zakochani, którzy podejmują taki krok, często marzą o emocjonalnej ceremonii, która będzie niezwykle wzruszającym i zapadającym w pamięć momentem. Niestety ślub w urzędzie stanu cywilnego skupia się głównie na formalnej stronie tego wydarzenia, zaś ślub kościelny często nie pokrywa się z przekonaniami wyznawanymi przez Parę. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ceremonia humanistyczna. Pozwala ona wyprawić ślub poza urzędem, bez jakichkolwiek ograniczeń związanych z formą oraz miejscem uroczystości.

Wybierzcie Wasze idealne miejsce na ślub poza urzędem

Ślub humanistyczny, który nazywany jest także symbolicznym nie pociąga za sobą skutków cywilnych. Oznacza to, że aby stać się małżeństwem w świetle polskiego prawa konieczny jest także ślub cywilny. Można jednak potraktować go jako formalność, a ślub humanistyczny wyprawić dla rodziny i przyjaciół w formie osobistej ceremonii. Uroczystość symboliczna pozwala na ślub poza urzędem w wybranym przez Parę Młodą miejscu. Może to być Wasz ulubiony park, pałacyk, a nawet plaża lub góry. Problemu nie stwarza również organizacja wydarzenia poza granicami kraju. Zyskujecie w ten sposób ogromną dowolność, która przybliża Was do realizacji ślubu waszych marzeń.

Zdecydujcie, kto będzie celebrantem – ślub bez urzędnika

Ślub humanistyczny prowadzony jest przez mistrza ceremonii ślubnej, zwanego również celebrantem. Taki ślub bez urzędnika wymaga jednak odpowiednio przygotowanego scenariusza, aby cała uroczystość zyskała indywidualny, emocjonalny wydźwięk. Celebrant to osoba, która nie tylko pomoże Wam go przygotować, ale także przeprowadzi całą uroczystość, zadba o Wasz komfort oraz pewność, że całe wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. Naszych celebrantów cechuje nie tylko doskonała prezencja oraz dykcja, ale także niezwykła empatia, dzięki której są w stanie najlepiej jak potrafią zadbać o to, aby wasze pragnienia dotyczące tego wyjątkowego dnia stały się rzeczywistością.

Stwórzcie wymarzony scenariusz ślubu humanistycznego

Klamrą kompozycyjną ślubu poza urzędem jest scenariusz ceremonii. Przygotowujemy go w ścisłej współpracy z Parą Młodą, udostępniając jej autorskie narzędzie o nazwie Personalny Planer Ślubu. Scenariusz może zawierać niestandardowe ceremonie rytualne, takie jak mieszanie piasków oraz spalenie świecy jedności – zapewniamy wszystkie niezbędne akcesoria. Oparty jest często na historii Pary, jej pasjach, uznawanych wartościach oraz wspólnych planach. Przygotowujemy scenariusz tak, aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby Pary Młodej, bo to przecież wyjątkowy, jedyny taki dzień.