Ślub dla ateistów – mamy dla Was rozwiązanie!

Osoby, które nie utożsamiają się z żadną religią często borykają się z dylematem – z jednej strony pragną niezwykle emocjonalnej uroczystości ślubnej, ale z powodu swoich przekonań nie biorą pod uwagę ślubu kościelnego. Z drugiej strony ślub cywilny nie spełnia ich oczekiwań, ponieważ jest bardzo formalny w swoich założeniach, przez co odbiera dużą część romantyzmu oraz głębi przeżyć temu niezwykle ważnemu wydarzeniu. Czy istnieje coś takiego, jak ślub dla ateistów? Podpowiadamy, jak się do niego przygotować oraz na czym dokładnie polega tego typu ceremonia.

Doskonała alternatywa – ślub dla niewierzących

Chcąc przeżyć tą jedną z najpiękniejszych w życiu chwil jak najpełniej, możecie jako przyszła Para Młoda zdecydować się na ślub humanistyczny, zwany także ślubem symbolicznym. Jest to ceremonia, która pozwala zawrzeć ślub z osobą niewierzącą. Skupia się ona przede wszystkim na historii Pary Młodej, uwzględnia jej marzenia oraz przywołuje wspólne przeżycia, przez co jest niezwykle wzruszająca, angażująca i wręcz magiczna. Tego tupu uroczystość ma na uwadze przede wszystkim czynnik humanistyczny, dlatego to doskonały pomysł na ślub dla ateistów.

Na czym dokładnie polega ślub humanistyczny

Ceremonia przygotowywana jest w ścisłej współpracy z Parą Młodą, tak, aby jak najlepiej odzwierciedlała wizję ślubu marzeń. Ślub humanistyczny nie jest obwarowany żadnymi przepisami prawnymi, ani normami religijnymi, dlatego to wymarzony ślub dla ateistów. Pozwala on na ogromną dowolność dotyczącą zarówno wyboru miejsca, jak i wypowiadanych przysiąg oraz elementów wplecionych w jej scenariusz. Zajmujemy się przygotowywaniem ślubów symbolicznych, dlatego wiemy, jak ważna jest realizacja wizji Pary wsparta naszymi propozycjami i pomysłami. Scenariusz przygotowywany jest za pośrednictwem autorskiego narzędzia o nazwie Personalny Planer Ślubu, które pozwala na idealne doprecyzowanie przebiegu wydarzenia.

Czym jeszcze charakteryzuje się ślub dla ateistów?

Ślub dla niewierzących jest doskonałym rozwiązaniem także w sytuacji, gdy tylko jedna z osób nie wyznaje żadnej religii i Para Młoda szuka prawdziwego kompromisu. Ceremonia humanistyczna umożliwia ślub z osobą niewierzącą. Jest ona również świetnym pomysłem w przypadku, gdy jedno z dwojga zakochanych jest obcokrajowcem. Zdarza się, że domknięcie formalności związanych z przepływem dokumentów stwarza wiele trudności w przypadku ślubu cywilnego. Ślub symboliczny natomiast nie wymaga żadnej formalnej dokumentacji. Oferujemy prowadzenie ceremonii w dowolnie wybranym spośród następujących języków: polskim, angielskim, francuskim oraz niemieckim.

Ślub dla ateistów a prawo

Według polskiego prawa ceremonii, jaką jest ślub humanistyczny, nie uznaje się jako zawarcie małżeństwa w świetle obowiązujących przepisów. Dlatego decydując się na ślub dla niewierzących w postaci uroczystości symbolicznej należy pamiętać o tym, że nie pociąga ona za sobą skutków cywilnych. Z doświadczenia wiemy jednak, że ślub humanistyczny jest niezwykłym przeżyciem, które nie jest możliwe do zorganizowania w Urzędzie Stanu Cywilnego lub kościele. Głównymi tego powodami są wybrane dowolnie przez Młodą Parę miejsce, scenariusz oparty o przeżycia, historię poznania oraz wspólne cele i marzenia zakochanych, a także indywidualne podejście naszych celebrantów do każdej z Par.

 

Zdjęcia: Videolook Weddings