Ślub symboliczny – co to takiego?

Określenie ślub symboliczny to nic innego, jak inna nazwa ślubu humanistycznego. Jest ona popularna ze względu na podkreślenie faktu, że ceremonia humanistyczna nie ma mocy prawnej i tym samym jej przebieg ma charakter czysto symboliczny. Nie należy jednak umniejszać jego znaczeniu, ponieważ dla składającej przysięgi Pary Młodej oraz gości biorących udział w uroczystości jest to emocjonalne przeżycie, które często znaczy dla zakochanych dużo więcej, niż wzięty dla formalności ślub cywilny.

Czym charakteryzuje się ślub symboliczny?

fot. Anna Margoszczyn

Aby zorganizować ślub symboliczny na początku przeprowadzamy wywiad z Parą Młodą. Chcemy lepiej Was poznać, aby scenariusz wydarzenia był silnie związany z waszymi wartościami, pasjami oraz pragnieniami. Przygotowując scenariusz współpracujemy ściśle z Parą Młodą, aby spełnić wszystkie wizje i oczekiwania. Ślub symboliczny może odbyć się w dowolnie wybranym przez Was miejscu. Popularne są pałacyki i urokliwe parki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ślub odbył się na plaży czy w górach. Ceremonię prowadzimy w dowolnie wybranym języku: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Piękno osobistej ceremonii – ślub symboliczny

fot. Ślubne Studio

Zdarza się, że Pary pragną, aby ślub symboliczny był ich prywatną ceremonią, w innych przypadkach zaproszone zostaje całe grono gości. Wszystko zależy od tego, jak Wy wyobrażacie sobie wasz idealny, wymarzony ślub, bo właśnie takim chcemy uczynić ten wyjątkowy dla Was dzień. Spersonalizowany i symboliczny charakter ślubu niesie za sobą wiele pięknych wspomnień, wzruszeń oraz głęboko poruszających momentów.

 

Zdjęcie główne: Ślubne Studio