Ślub w plenerze – jak pokonać przeszkody stawiane przez USC

Coraz popularniejszą formą zawarcia związku małżeńskiego staje się ślub w plenerze. W Polsce niestety nie ma w tej kwestii jeszcze zbyt dużej dowolności. Chociaż Urząd Stanu Cywilnego dopuszcza taką ceremonię, to jest ona obwarowana szeregiem wymogów, których spełnienie nie zawsze jest zgodne z oczekiwaniami i planami Pary Młodej. Proponujemy zatem rozwiązanie, które pozwoli, aby Wasza ceremonia ślubna w plenerze odzwierciedlała marzenia związane z tym najpiękniejszym w życiu dniem.

Jakie wymogi USC trzeba spełnić, by wziąć ślub w plenerze?

Uzyskanie zgody USC na ślub w plenerze jest możliwe, jednak stwarza rozmaite trudności. Przede wszystkim należy złożyć odpowiedni wniosek, który powinien właściwie argumentować podjęcie takiej decyzji, ponadto wiąże się to z dodatkową opłatą. Wiele miejsc jest wykluczanych przez Urząd. Ślub w pobliskim pałacyku może byłby możliwy, jednak nie wszystkie miejsca spełniają wymóg tych, które zachowują podniosły charakter cywilnej ceremonii i są odrzucane. Taka uroczystość jest też często ograniczona jeśli chodzi o zakres czasowy – pora musi być dogodna dla Urzędnika, który przeprowadzi zawarcie związku małżeńskiego.

Nasza alternatywa – humanistyczna ceremonia ślubna w plenerze

Proponowanym przez nas rozwiązaniem jest humanistyczna ceremonia ślubna w plenerze. Pozwala on na dowolność w wyborze miejsca oraz pory ślubu – może być to przykładowo romantyczny wieczór z zachodem słońca na plaży lub inne wybrane przez Młodą Parę miejsce oraz pora. Choć aby w świetle prawa stać się małżeństwem konieczne jest zawarcie także ślubu cywilnego, można potraktować go w sposób formalny, a ślub humanistyczny potraktować jako ten najważniejszy dla Was i waszych bliskich. Niech to będzie wasza najpiękniejsza ceremonia w plenerze, zgodna z tym, jak wymarzyliście sobie ten niezapomniany moment.

Jak przygotowywany jest symboliczny ślub w plenerze?

Ślub humanistyczny przygotowujemy w oparciu o scenariusz, tworzony na podstawie tego, co jest ważne dla Pary, jej marzeń, potrzeb, wspólnych celów oraz historii. Dzięki ścisłej współpracy z Parą Młodą tworzymy wyjątkowy, spersonalizowany ślub w plenerze. Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk – to tylko wybrane miasta, w których możemy przeprowadzić uroczystość. W razie potrzeby organizujemy także śluby humanistyczne poza granicami Polski oraz w wybranym spośród dostępnych w naszej ofercie języków. Wszystko po to, by jak najlepiej odzwierciedlić w rzeczywistości marzenia oraz wizje Pary Młodej.

 

Zdjęcia: JAM Studio